האם קולנוע ביתי מתאים לכולם?

האם קולנוע ביתי מתאים לכולם?
16 בינואר 2018 יעל לינקר
מערכת קולנוע ביתית

מערכת קולנוע ביתית נמצאת בתודעה שלנו כבר שנים רבות אך ככל שעוברות השנים הטכנולוגיה מתפתחת יותר ויותר ומערכות קולנוע ביתיות כיום יכולות להעניק חוויה ממש קרובה לזו של הקולנוע עם המכשירים הנכונים. אם יש לכם מערכת קולנוע ביתית, אתם וודאי יודעים עד כמה זה כיף להתאסף כמה חברים או בני משפחה ולצפות יחד בסרט קולנוע טוב או במשחק כדורגל המשודר בשידור חי. השאלה היא, האם מערכת קולנוע ביתית מתאימה לכולם, האם ניתן להתקין אותה בכל חלל ומה צריך לקחת בחשבון טרם רכישת המערכת, על כך נדון בשורות הבאות. קודם כל צריך להבין איזו חוויה נרצה להעניק לעצמנו ולאחר מכן נתחיל להרכיב את המערכת עצמה. מערכת קולנוע ביתית היא בעצם איגוד של כמה מכשירים המחוברים יחד המייצרים חוויית צפייה ברמה גבוהה. המערכת מורכבת ממינימום חמישה רמקולים, מכשיר צפייה(מקרן או מסך טלוויזיה) ורסיבר. כל המכשירים השונים מתחברים אל הרסיבר וכל ההפעלה של המערכת נעשית באמצעות מכשיר אחד. ישנם אנשים שמוסיפים את מכשיר הסאב(מגביר בסים) על מנת לקבל חוויה רחבה יותר.

מה צריך לקחת בחשבון

רכישת מערכת קולנוע ביתית מצריכה מחשבה לפני שהולכים לרכוש אותה. ראשית, יכול להיות שחלק מהמכשירים נמצאים כבר ברשותם. ישנם המון מכשירים שונים וצריך לדעת איך מרכיבים אותם יחד לצורך הדוגמה, האם הרמקולים והרסיבר יפיקו צליל איכותי יחדיו. בדיוק בגלל סיבה זו, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע. על מנת לקבל קצת מידע בסיסי, הנה כמה קריטריונים שחשוב להתייחס אליהם:

  • חוויה – נגעתי בזה קצת מקודם. חישבו על איזו חוויה הייתם רוצים להשיג באמצעות המערכת. ישנן מערכות המייצרות חוויה מאוד ראליסטית וכאלו שפחות. האם עצמת הסאונד חשובה לכם או איכות הצפייה.
  • מיקום – מאוד חשוב להתייחס ולקחת בחשבון את המקום בו אתם מתכננים להתקין את מערכת הקולנוע הביתית. המכשירים צריכים להתאים לחלל מבחינה אקוסטית לצורך הדוגמה, רמקולים רצפתיים מסיביים לא יפיקו צליל איכותי בתוך חלל קטן. מרחק הצפייה הוא גם עניין שצריך לקחת בחשבון ולהתאים את גודל מכשיר הצפייה למרחק הקיים.
  • תקציב – תקציב הוא עניין אישי. כל אחד יכול לבחור כמה הוא מעוניין להוציא על מערכת קולנוע ביתית. ישנם רמקולים, רסיברים ומכשירי צפייה ברמות גבוהות מאוד שיעניקו חוויה איכותית ביותר אך ישנם מכשירים פחות יקרים שיעניקו חוויה לא רעה בכלל.

פנו לאנשי מקצוע

אנשי מקצוע העוסקים בענף האודיו-ווידאו ידעו בדיוק איזו מערכת להציע ולהרכיב עבורכם. הם כמובן ישאלו אתכם לגבי התקציב, המיקום והחוויה אותה אתם רוצים לקבל וימליצו על המכשירים השונים בהתאם. שווה לחקור ולברר כמה שיותר על סוגי מכשירים שונים ולא להתפשר ולרכוש מערכת בלי לבדוק את הקריטריונים החשובים. מערכת קולנוע ביתית אם היא נבחרת בקפידה, אמורה לשרת אותנו למשך שנים רבות, אז אל תתפשרו וקבלו הכוונה וייעוץ מחברה מקצועית.

תגובות (0)

יש לכם מה לומר? השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*